PELLEGREEN розпочинає процес заготівлі сировини на 2022/23 сезон

У 2022 році процес заготівлі сировини в ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» проходить з урахуванням обставин у країні. На щастя, Вінницька область, де розташовані виробничі потужності підприємства, не зазнала критичних для сільського господарства бомбардувань, а поля – мінування. Однак, певні негативні наслідки все ж мають місце. Про те, як відбуватиметься заготівля та які проблеми постають на даному шляху, у зв’язку з веденням активних бойових дій на території України, розповідає директор ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» Ярослав Самарик:

 

«Перед сезоном заготівлі ми укладаємо договори з великими аграріями на купівлю соломи з полів. Після обмолоту пшениці на полі утворюються валки зрізаної маси стебел зернових. Процесом тюкування сировини займається наша та орендована техніка (прес-підбирачі), яка пресує солому в тюки прямокутної форми. Наступним кроком є транспортування та правильне складування для збереження вологості 10-15%, яка вимагається технологією виробництва. Як у всіх аграріїв сезон жнив найважливіший та всі працюють на повну. ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» завжди підходить до процесу заготівлі відповідально, особливо в цьому році. Для максимально ефективного проведення збору соломи ми збільшили кількість техніки та працівників. Це дозволить в свою чергу якісно підготуватись до нового виробничого сезону та сумісними зусиллями подолати виклики сьогодення.

 

Однак процес заготівлі завжди супроводжують процеси та фактори, які впливають на результати збору та які важко передбачити, зокрема погодні умови або, наприклад, військовий стан. Наразі ми відчуваємо певні труднощі з людським ресурсом та наявністю техніки: багато обладнання залишилося на окупованих територіях, а значна кількість водіїв, які на даній техніці працювали, служать у ЗСУ. Крім того, спостерігається значний інфляційний тиск: відчутно зросли ціни на дизель, логістику та матеріали імпортного походження.

 

За досить довгий час роботи компанія «ПЕЛЛЕГРІН» зарекомендувала себе як якісного виробника та надійного постачальника пелети із соломи в якості підстилок для тварин. Напрацьовано досить широкий спектр клієнтів як в Україні так у Європі, що дозволяє розвивати експортноорієнтований бізнес. У той же час, ми відчуваємо, що восени буде досить складний опалювальний сезон (як для України, так і  для Європи), і прогнозуємо значний попит на паливну пелету, як альтернативне джерело енергії. Зважаючи не це, плануємо заготовити майже в 2 рази більше сировини, ніж у попередньому році. Це відбуватиметься переважно за рахунок збільшення площі полів, а також кількості одиниць техніки, яку орендуватимемо на період сезону заготівлі».

 

Варто зазначити, що експортує ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» більше ніж 70% готової продукції, решта реалізується вітчизняним клієнтам. Водночас, великою популярністю користується пелета в фасованому вигляді, особливо в роздрібних мережах України та країнах Німеччини, Польщі та інших країн Європи.